Psycholog radzi…

Przesyłam poniżej pierwsze zadanie dla rodziców i dzieci 🙂
Zarówno w sytuacjach przyjemnych, jak i nieprzyjemnych zachęć swoje dziecko do określenia emocji, która mu towarzyszy. Nazwijcie emocje.

📝 Zegar emocji

Zabawa inspirowana stroną superkid.pl

Dodatkowo na stronie:
📝 https://www.mindheart.co/descargables lub 📝 kliknij tutaj
można pobrać darmowy ebook, który pomoże Wam rozmawiać z Waszymi dziećmi o koronawirusie 🦠 
i oswoić temat bez wprowadzania napiętej atmosfery .

Autorką PDFa jest psycholog Manuela Molina Cruz 

Przedszkolaki uwielbiają słuchać różnych bajek. Dzisiaj zachęcam do stworzenia własnego opowiadania – komiksu. W ramach rozgrzewki ułóż historię z 6-elementowej rozsypanki. Pamiętaj o zachowaniu ciągu przyczynowo – skutkowego. Następnie narysuj własną historię-komiks (4-6 elementów). Opowiedz nią jak ci minął dzień bądź stwórz własną bajkę.

Psycholog – Paulina Kurzawińska

Logopeda radzi…

Drodzy Rodzice, Drogie Przedszkolaki,
dziś przesyłam dla Was propozycje zabaw oddechowych, które można wykonać w domu.

DMUCHANIE NA ZAWIESZONE NA NITKACH MAŁE ELEMENTY – zachęcam Was do wykonania lekkich elementów z papieru według własnego pomysłu(np. motylki, samoloty, kwiatki, gwiazdki, piórka itp.). Następnie należy przyczepić papierowe ozdoby do nitki( może być to kilka nitek z ozdobami zawieszonymi na drążku). Zabawa polega na wprawianiu w ruch lekkich przedmiotów za pomocą dmuchania.

Różnicujemy siłę wydechu:
1. Wykonujemy wdech i wydłużamy wydech, tak aby utrzymać lekki przedmiot w oddaleniu.
2. Wykonujemy wdech i wydychamy energicznie powietrze 2-3 razy.

MECZ PIŁKI PING-PONGOWEJ (może być też inna piłeczka)-polega na tym, że osoby siedzące przy stolikach, mają za zadanie dmuchanie na piłeczkę, ale w ten sposób, by nie spadła ze stolika. Wygrywa osoba, której piłeczka najdłużej pozostaje na stoliku.
Mecz z piłeczką  może być rozgrywany między dwojgiem dzieci leżących na brzuchu. Zadanie polega na wdmuchnięciu piłeczki do bramki przeciwnika.

DMUCHANIE NA PŁOMIEŃ ŚWIECY w taki sposób, aby płomień wyginał się, „ tańczył”  i nie gasł. Wykonujemy wdech i lekko, powoli wydychamy powietrze.

ROZDMUCHIWANIE ZA POMOCĄ SŁOMKI KROPLI KOLOROWEJ FARBY WODNEJ– potrzebna będzie słomka, rozwodnione kolorowe farby, arkusz papieru. Zabawa polega na tym , że malujemy wydychając powietrze przez słomkę na krople rozwodnionej farby na arkuszu papieru tworząc kleksy, bądź konkretne kompozycje, np. zabawne stworki, wiosenną łąkę, podwodną rafę koralową itp.    

Życzę udanej zabawy.
Logopeda- Beata Talarek

Terapeuta SI – Michał Worotnicki