Tak minął nam kwiecień:

9.04. Teatr Lalek „Fraszka”, spektakl pt.: „Złoty kurczak”;
10.04.koncert „O dawnych tańcach tańczonych na dworach” (Średniowiecze, Renesans, Barok);
14.04. „Dzień Ziemi” – spotkanie z autorką książek dla dzieci – panią Barbarą Ciemską;
15.04. – udział w Przeglądzie Poetyckim „Ludwik Jerzy Kern – dzieciom” w Niepublicznym Przedszkolu Smyk w Ząbkach
16.04. zajęcie otwarte dla rodziców i zebranie w grupie Gąsieniczek  o godz. 16.30;
16.04. – Szafirki – zajęcia w bibliotece;
17.04. Gąsieniczki- zajęcia w bibliotece;
21.04. zajęcie otwarte dla rodziców i zebranie w Rumiankach;
22.04. zajęcie otwarte dla rodziców i zebranie w grupie Szafirków o godz. 16.30;
22.04. Marsz ekologiczny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi;
23.04. Rumianki – zajęcia w bibliotece;
24.04. Iskierki – zajęcia w bibliotece;
27.04.zajęcie otwarte dla rodziców i zebranie w Iskierkach o godz. 16.30;
27.04. „Początki i rozwój lotnictwa”
– spotkanie z Fundacją Historyczną Lotnictwa Polskiego;
28.04. impreza z cyklu „Dzieci dzieciom” pt.: „Od iskierki do żarówki”;
29.04.spotkanie z panią Elektyk – zajęcia edukacyjne o prądzie;
29.04.warsztaty z dietetykiem
we wszystkich grupach.
30.04. – spektakl „Śpiąca Królewna”
w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Muzycznego;

Spotkanie z dietetykiem z cyklu „Dbamy o zdrowie”

Po poznaniu odrobiny teorii, dzieci przygotowywały same zdrowe posiłki. Szafirki – koktail „Zapach lata”, Gąsieniczki – szaszłyki „Kolorowe gąsienice”, Rumianki – sałatkę warzywną „Wiosenna eksplozja”, Iskierki – sałatkę owocową „Witaminowa bomba”.

Spotkanie z panią elektryk, przedstawicielką Enegetyki PKP

Pani elektryk przybliżyła dzieciom zagadnienia dotyczące wytwarzania prądu, jego znachenia w życiu człowieka oraz zagrożenia płynace z niewłaściwego użytkowania. Dzieci obejrzały również film edukacyjny pt.: „Akademia Małego Amperka”

Dzieci dzieciom – „Od iskierki do żarówki”

Dzięki zbiorom rodziców dzieci miały okazję do bezpośrednigo obejrzenia i poznania przedmiotów używanychw dawnych czasach i lepszego zrozumienia na czym polega rozwój techniki i nauki.