Termin  wrzesień 2017r.
  • „Matematyka królową przedszkolaków” – zajęcia  w ramach realizacji planu rocznego
  • „Przygody Strusia” – teatr lalkowy
  • „Przygody technoludka” – teatr Arkadia
  • „Czy matematyka jest królową nauk? Cyferki kontra literki! Kto wygra bitwę ?” – warsztaty naukowe z cyklu „Wielka szkoła małych”
  • Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci – spotkania czytelnicze w bibliotece
  • „Dzień Przedszkolaka” –,,Dzień kreatywności dziecięcej” – Święto pieczonego ziemniaka- zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
  • „Matematyka w kuchni” ważenie i odmierzanie  – zajęcia kulinarne
  • „Na wesoło i poważnie” – koncert muzyczny
Termin: październik 2017r.
  • „Pełna miska dla schroniska” – „Światowy dzień zwierząt” –  rozpoczęcie zbiórki karmy dla zwierząt z Fundacji Bezdomniaki – dział w Markach, związana z dniem Zwierząt obchodzonym 4 października
  • „Czarodziejski koncert życzeń” – spektakl teatralny w wykonaniu teatru „Jaś”
  • „Jakie barwy widzi pies ? oglądanie świata oczami zwierząt”– warsztaty naukowe z cyklu „Wielka szkoła małych”
  • „Koncert muzyki latynoamerykańskiej”- koncert muzyczny
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • „Przedszkolaki nauczycielom” – krótki program artystyczny przygotowany dla emerytowanych pracowników przedszkola.
Termin: listopad 2017r.
  • Święto Zmarłych – pamiętamy o najbliższych i poległych żołnierzach – wycieczka w celu zapalenia zniczy.
  • „Polska Niepodległa” – rozpoznawanie symboli narodowych – uroczyste obchody ,,Święta Niepodległości”
  • Akcja „Góra grosza”
  • „Wanna Archimedesa” – wycieczka na spektakl teatralny do teatru Capitol
  • Klub Młodego Naukowca – uroczystość z cyklu Dzieci – Dzieciom. Zajęcia prowadzone metodami warsztatowymi. „Dzień Pitagorasa”
  • Wycieczka do Urzędu Miasta Ząbki
  • Wycieczki do „Nadleśnictwa Drewnica”  cykl spotkań w różnych porach roku
  • „Święto pluszowego Misia” – połączone z Międzynarodowym Dniem Dziecka.
  • „O Frycku z Żelazowej Woli, co świat fortepianem zawojował” – koncert muzyczny
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • Kartka świąteczna – podarunek od serca” – wysłanie kartek świątecznych z życzeniami do hospicjum „Pola Nadziei”
Termin: grudzień 2017r.
  • Z chemią za pan brat od najmłodszych lat”- zajęcia  w ramach realizacji planu rocznego
  • „O góralach i góralskiej muzyce” – koncert muzyczny
  • Klub Młodego Naukowca  – „Czary mary, czyli chemia dla przedszkolaka” – z cyklu dzieci dzieciom
  • „Chemia w kuchni” – doświadczenia z cyklu „Czym chata bogata” – zajęcia kulinarne
  • „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” – zbiórka darów dla dzieci ze świetlicy środowiskowej „Schowek” w Ząbkach.
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • „ Wspólne kolędowanie” – koncert wigilijny dla całej społeczności przedszkolnej
  • „Wigilia” – spotkania opłatkowe w grupach.
Termin: styczeń 2018r.
  • Bal karnawałowy pt. „Marynarze”
  • „Dlaczego oliwa zawsze na wierzch wypływa ? Tworzymy doświadczenia chemiczne „Lampa lawa” – warsztaty naukowe z cyklu „Wielka szkoła małych”
  • „O najnowszych tańcach” – koncert muzyczny
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • „Dzień Babci i Dziadka”- program artystyczny w wykonaniu dzieci.
Termin: luty 2018r.
  • „Fizyka dla smyka” – zajęcia  w ramach realizacji planu rocznego
  • Fizyka w praktyce” – co tonie i pływa – Niebieski Dzień Wody, poznajemy stany skupienia wody”
  • „Pchła Szachrajka” – spektakl teatralny w wykonaniu teatru „Jaś”
  • „Energia – projektujemy eko zegarek zasilany ziemniakiem” – warsztaty naukowe z cyklu „Wielka szkoła małych”
  • Realizacja programu  antynikotynowego ,,Czyste powietrze wokół nas”
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • „O blusie, rock’ nrollu i innych wesołych rytmach” – koncert muzyczny
Termin: marzec 2018r.
  • „Przedszkolaki witają wiosnę” –uroczystość z cyklu „Dzieci –dzieciom”
  • Klub Młodego Naukowca„Wyprawa w kosmos” – Uroczystość z cyklu „Dzieci – dzieciom”
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • „Czy serduszko puka w rytmie cza – cza? Poznajemy budowę najciężej pracującego mięśnia w organizmie człowieka” – warsztaty naukowe z cyklu „Wielka szkoła małych”
  • „Porywający świat akordeonów” – koncert muzyczny
Termin: kwiecień 2018r.
  • III Edycja Konkursu Recytatorskiego
  • „Biologia w kuchni” – zajęcia kulinarne promujące zdrowy styl życia
  • „Wyjazd naukowy dla przedszkolaków” (wycieczka 2 – dniowa)
  • „Polskie dróżki” – spektakl teatralny w wykonaniu teatru „Jaś”
  • „Pajęczaki” – spotkania warsztatowe
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” – podążamy śladami Mikołaja Kopernika – warsztaty naukowe z cyklu „Wielka szkoła małych”
  • „Światowy Dzień Ziemi” – marsz ekologiczny.
  • „Jak kiedyś w Polsce tańczono” – koncert muzyczny
  • „Planszówki” – zajęcia warsztatowe Caffe Orla
  • Zajęcia otwarte dla rodziców w każdej grupie.
  • Wiosenna akcja charytatywna pt. „Dar serca”(Hospicjum Domowe)
Termin: maj 2018r.
  • „Święto Niezapominajki” – wspólne zabawy wszystkich grup.
  • „Owady” – spotkania warsztatowe
  • „Co to za melodia ?” – koncert muzyczny
  • Klub Młodego Naukowca – uroczystość z cyklu Dzieci – Dzieciom. Zajęcia prowadzone metodami warsztatowymi. „Od ziarenka do bochenka”
  • Wycieczka całodniowa  z okazji Dnia Dziecka
  • „ Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien” –spotkanie ze Strażą Pożarną
Termin: czerwiec 2016r.
  • Piknik rodzinny pt.  „Szkiełko i oko”
  • „Zielone przedszkole” – pojezierze augustowskie
  • „Ekoludki” – bal w ogrodzie – spektakl  interaktywny w wykonaniu teatru „Jaś”
  • „Bezpieczne wakacje” – cykl spotkań profilaktycznych
  • Uroczyste zakończenie roku.
  • „Spotkania z piosenką ,żeglarską” – koncert muzyczny